sobota, 2 lipca 2016

Zazdrość wsteczna-"ta larwa to była mojego faceta".Aga.ka

*Jeśli wydaje Ci się , ze kiedyś czytałeś już ten post-to znak , że bywałaś na moim poprzednim blogu (możesz więc spokojnie go ominąć :) )

KOBIECYM OKIEM:

Dlaczego kobiety bywają zazdrosne o byłe partnerki swoich mężczyzn i obecne partnerki byłych? (czytajcie z przymrużeniem oka, choć wiem, że wiele z was znajdzie cząstkę siebie w, którymś z opisanych zachowań)

 

Wybaczcie, ale ostatnio mamy naprawdę mało czasu-i siły w moim przypadku. dlatego idę na łatwiznę i wstawiam jeden z postów pisanych na starym blogu. Zapoczątkuje on cykl "kobiecym okiem" (nie będzie pojawiał się tu często, bo wiem , że większość woli oglądać niż czytać ;p).

 

    Każdy przeżywa jakieś związki mniej, lub bardziej poważne. Z takim bagażem emocjonalnym ładujemy się w nową relacje . Na początku wszystko układa się świetnie, niezobowiązujące randki, naginanie prawdy (każdy chcę pokazać się z jak najlepszej strony) i myślenie o sobie 24h na dobę. Stało się- zaczyna nam zależeć, decydujemy się na związek. Kobiety zazwyczaj lubią wiedzieć z kim wcześniej był ich mężczyzna. Na początku ze zwykłej ciekawości " Obczaję ją na fejsiku tylko raz", później z zazdrości "Ta małpa przecież mu się kiedyś podobała, na pewno nadal mu się podoba ". Po konsultacji z innymi kobietami wyróżniłam 5 faz zazdrości wstecznej.

1)Obczajka na fejsie:

Takie mamy czasy, że prawie każdego można "podejrzeć" na portalach społecznościowych. Ma to swoje dobre i złe strony :)
Wyszukujesz profil delikwentki. Uważnie oglądasz każde zdjęcie sprawdzając, czy nie jest czasem grubsza, lub brzydsza, albo co gorsza ładniejsza niż Ty.
 

2)Rozmowa ze sprzymierzeńcem
Konsultujesz sprawę z przyjaciółką która uspokajającym tonem pociesza zazwyczaj tak : " Jego była to przy Tobie jakaś pokraka, jesteś ładniejsza, mądrzejsza bla, bla, bla" (tu wstaw dowolną ilość komplementów).
 

3) Zazdrość wsteczna
 Uświadamiasz sobie, że Twój facet najprawdopodobniej powtarzał jej te same zaklęcia miłosne " Moja Ty jedyna, najpiękniejsza, niepowtarzalna" (Zapominasz przy tym, że sama identycznie zachowywałaś się w swoich poprzednich związkach "bo to przecież zupełnie co innego")
 

4) Detektyw.
Bierzesz faceta pod włos, delikatnie podpytujesz nieświadomą ofiarę o interesujące Cię zagadnienie. Doszukujesz się sygnałów, że jego uczucie do tamtej wygasło.
 

5) Wewnętrzny spokój
Wiesz już, że tamto to skończony temat, więc też odpuszczasz i zazdrość mija ( albo nie) 

6) Jeśli wiesz, ze istnieje ryzyko spotkania ex obecnego partnera, szykujesz się bardziej niż na pierwszą randkę ( to nie ulega zmianie)

 Im pewniejsze jesteśmy w związku, tym bardziej przeszłość przestaję mieć znaczenie. Każda z nas jest przecież taka byłą, (tak obecna partnerka Twojego byłego najprawdopodobniej oglądała Twój profil na fb i nie licz na pochlebną ocenę) Istnieją jakieś powody dla, których byłe Twojego faceta są jego byłymi i o tym należy pamiętać.

Skąd bierze się taka zazdrość? Pragniemy być tymi jedynymi. takie są kobiety i już. Myśl o tym, że inna mogła być kiedyś tą "jedyną, najwspanialszą, najpiękniejszą" zwyczajnie wkurza. Nie widzimy natomiast problemu w tym, że dla nas tez ktoś inny miał być kiedyś tym jedynym, bo przecież to już przeszłość. Skoro Ty wzdrygasz się na myśl o powrocie do ex ( w niektórych przypadkach chcę Ci się wręcz na tą myśl wymiotować), to uwierz Twój facet ma tak samo.

 

Nawet jeśli patrzysz na ex, jak na kawałek padliny, zazwyczaj (są wyjątki) chcesz wiedzieć z kim aktualnie jest w związku.  Z pomocą jak zawsze przychodzi kochany Facebook.Kto? z Kim? I czy jest to normalny, czy skomplikowany związek? ( Skoro jest skomplikowany, to po co informujesz o tym swoich osiemset fejsowych znajomych?) nie jest już żadna tajemnicą.

Sytuacja powtarza się:

1)Oglądasz ja na fb ( jeśli jest mniej atrakcyjna, buzia od razu cieszy Ci się do monitora)

2) Konsultujesz sprawę z przyjaciółką

 Jej opinia jak zwykle jest niezawodna. Powie Ci ,ze jesteś najlepsza, nawet jeśli tamta to miss World

3) Zapominasz o sprawie, albo zamieniasz się w STALKERKĘ-PSYCHOPATKĘ

Jeśli ex już Cię nie interesuję zwyczajnie zapominasz o sprawie, jeśli nadal się w nim podkochujesz, szczerze Ci współczuje. Jedna z ex mojego byłego partnera śledziła mnie (to było już bardzo dziwne) Kobiety takie zachowanie nie sprawi, że facet do was wróci, raczej uzna Cię za psychopatkę Jeśli od wchodzenia na profil jego nowej zdobyczy zaczynają boleć Cię palce, a od porównywania się z nią dostajesz paranoi. Zablokuj oboje na fejsie. Chyba , że masz skłonności masochistyczne.

4) Jeśli wiesz, ze istnieje ryzyko spotkania z nową larwą ex-a szykujesz się jak na randkę z Ronaldo. (Niech wie, kto jest najlepszy :D)

 Udanego weekendu kobietki! :*

Aga.ka i Kinn.go :*


3 komentarze:

 1. Jesteście zazdrosne o byłe dziewczyny Kamila I Patryka? xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest się pewnym uczuć swojego partnera, to przeszłość nie ma żadnego znaczenia. :)/ Aga.ka

   Usuń
 2. Mój każdy dzień zaczynam z kawą i świeżynkami na temat larw <3 :D/// Kinga

  OdpowiedzUsuń

Jeśli czytasz Nasz blog, będzie nam bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :)